Merginų choras

Merginų choras įkurtas 1996 metais. Pirmoji vadovė buvo Zina Šimkuvienė. Nuo 1999 metų merginų choras bendradarbiavo su Vokietijos miesto Bassum evangelikų bendruomene. 2009 metais birželio mėnesį paminėtas draugystės dešimtmetis, o rugsėjo mėnesį pasirašyta Telšių ir Bassum miestų bendradarbiavimo sutartis.

Nuo 2012 metų kolektyvui pradeda vadovauti Violeta Udelcovienė. Aktyviausios merginų choro dainininkės, susibūrusios į ansamblį, taip pat aktyviai dalyvauja miesto bei respublikos renginiuose, konkursuose: „Visos svajonės išsipildo“, „Dainų dainelė“, ,,AVE VITA“, ,,Vyturio giesmė“, ,,Tau, mama“ – 2 laipsnio diplomas, „VIVA LA MUSICA“ – 3 laipsnio diplomas.

2012 m. merginos dalyvavo koncertinėje-pramoginėje kelionėje į Vokietijos GRONAU EPE miestą. Paminėta kolektyvo 13-os metų sukaktis, kuriai skirtas koncertas miesto bendruomenei „Ačiū, kad esi“. Tarptautiniame chorų konkurse „CANTAT ŠIAULIAI – 2014“ kolektyvas apdovanotas aukso diplomu. 2014 m. merginų choras dalyvavo pramoginėje-koncertinėje kelionėje Vokietijos Bassum mieste. Merginų choras V-tojo Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso „Mes Lietuvos vaikai“ I-ojo turo I laipsnio diplomantas ir II-ame ture C kategorijoje laimėta III vieta.

Pandemijos metu merginų choras dalyvavo tarptautiniame projekte ,,Malda pasauliui“, kurio organizatoriai buvo Vilniaus ,,Ugnelės“ dainavimo mokykla. Po pandemijos organizavome koncertą ,,Žiemos kelias į Kalėdas“, ,,Pavasarį dainuojam mamai“. 2022 m. dalyvavome vaikų ir moksleivių mažojoje šventėje ,,Muzika žiedų ir vėjo“ Mažeikiuose, taip pat Telšių raj. festivalyje-konkurse „BETLIEJAUS ŽVAIGŽDĖ – 2022“.

2023 m. kolektyvas dalyvavo Klaipėdoje rengiamoje Lietuvos vakarų krašto dainų šventėje, skirtoje Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui, Telšių vaikų dainų ir šokių šventėje ,,Jei būsi tu – būsiu aš“.

Šiuo metu merginų choras ruošiasi Lietuvos Jubiliejinės 100-osios dainų šventės dainų dienai ,,Kad giria žaliuotų“.

Kolektyvas dalyvauja bendruose projektuose su mokyklos pučiamųjų orkestru, smuikininkų ansambliu. Merginų choras yra rajono bei respublikinių moksleivių ir suaugusių Dainų švenčių dalyvis, aktyviai dalyvaujantis miesto renginiuose, Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros šv. Mišiose bei koncertuose.