Muzikos teorijos, dainavimo

Muzikos teorijos, dainavimo ir chorinio dainavimo skyrius

Kiekvienam, besimokančiam muzikuoti, reikalingos muzikos rašto, solfedžio bei muzikos istorijos žinios ir įgūdžiai. Jų svarba bendram ir profesionaliam muzikiniam ugdymui yra labai reikšminga, jų mokomasi nuo pirmųjų iki paskutiniųjų mokslo metų.

Šitų dalykų meno mokyklos mokinius nuosekliai ugdo Muzikos teorijos skyriaus mokytojai:

• Sabina Vaurienė – metodinės grupės vedėja, vyr. mokytoja
  • Vilija Grigutienė – mokytoja metodininkė
  • Violeta Udelcovienė – mokytoja metodininkė
  • Gintaras Vaitkaitis – mokytojas metodininkas

Skyriaus mokytojų parengti mokiniai aktyviai dalyvauja ir pelno prizines vietas Žemaitijos krašto olimpiadose, respublikiniuose solfedžio konkursuose. Jau eilę metų mokyklos pirmokai dalyvauja respublikiniame I klasių solfedžio konkurse „Lapiukas smalsiukas muzikos teorijos šalyje“, baigiamųjų klasių moksleiviai dalyvauja respublikiniame solfedžio konkurse „Muzikinis eruditas“. Vyresnių klasių mokiniai dalyvavo ir skaitė pranešimus keliose tarptautinėse moksleivių muzikologijos konferencijose, kurias organizuoja Vilniaus ,,Lyros“ ir Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, taip pat dalyvauja Žemaitijos regiono vaikų muzikos ir meno mokyklų mokinių muzikologijos olimpiadose, kurios vyksta Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje.

Mokyklos merginų ir jaunučių chorai koncertuoja įvairiuose renginiuose, dalyvauja visose rajono, respublikinėse ir pasaulio lietuvių dainų šventėse.