TITULINIS

TITULINIS

Tarptautinis fortepijoninių ansamblių festivalis-konkursas „Muzika sujungia mus“

Kovo 8 d. Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje nuskambėjo IX tarptautinis fortepijoninių ansamblių festivalis-konkursas „Muzika sujungia mus“. Puikiame renginyje dalyvavo Žemaitijos krašto, Klaipėdos, Latvijos meno mokyklų jaunieji pianistai.
Telšių meno mokyklai atstovavo net 9 fortepijoniniai ansambliai, kurie kompetentingos komisijos buvo puikiai įvertinti, o konkurso organizatorių apdovanoti diplomais ir atminimo dovanelėmis.
A kategorijoje Domantė Zdanavičiūtė ir Mark Stepurskyi (mokyt. Rimantė Mockaitienė) laimėjo III vietą.
B kategorijoje Darija Valiūtė ir Mykolas Ulkštinas (mokyt. Romena Bernotienė) laimėjo I vietą ir apdovanoti diplomu už ansambliškumą, Gabija Tamašauskaitė ir Marija Daubarytė (mokyt. Regina Stonkuvienė) laimėjo II vietą, Iveta Baužinskaitė ir Jorūnė Sieniutytė (mokyt. Ingrida Kelevišienė) tapo III vietos laureatėmis.
C kategorijoje Ugnė Bukantaitė ir Akvilė Nekrašiūtė (mokyt. Raimonda Kasparavičiutė) laimėjo II vietą ir pelnė diplomą už artistiškumą, Gustė Norvilaitė ir Eva Kulevičiutė (mokyt. Jolanta Šulcaitė ir Edita Gurskienė) laimėjo II vietą, Elijus Kaniava ir Vytenis Navickas (mokyt. Daiva Živatkauskienė) pelnė Grand Prix apdovanojimą ir diplomus už geriausią lietuvių kompozitoriaus kūrinio atlikimą ir sceninį įvaizdį.
D kategorijoje Justė Ruvelytė ir Alija Breitmozerytė (mokyt. Edita Gurskienė ir Virginija Kontautienė) laimėjo I vietą ir diplomą už sceninį įvaizdį. Džiaugiamės talentingais Telšių meno mokyklos jaunaisiais pianistais, jų mokytojais ir dėkojame organizatoriams už nuostabią muzikos šventę!

Paroda Telšių rajono savivaldybėje

Kovo 11-osios proga nutarėme papuošti Telšių rajono savivaldybę ir parodyti mūsų miestą vaikų akimis. Parodėlėje „Mano mylimas miestas“ galima matyti, kokius objektus mieste pastebi mokiniai.  

Su švente visus sveikina dailės skyriaus pagrindinio ugdymo pirmos klasės mokiniai.

Mokytoja Vaida Šepikaitė

Sėkmė tarptautiniame pučiamųjų instrumentų konkurse

Kovo 6 d. vyko tarptautinis medinių ir varinių pučiamųjų instrumentų konkursas „Baltu Putni 2024“ Saldus muzikos mokykloje (Latvija). Konkurse dalyvavo moksleiviai iš 15-os skirtingų meno ir muzikos mokyklų. Puikiai pasirodė ir Telšių meno mokyklos mokiniai: Domantas Vaitkus (trimitas) pelnė IV vietą, Jonas Dargužis (kornetas) užėmė II vietą, o aukščiausioje kategorijoje Matas Jogminas (eufonija) ir Tadas Dargužis (trimitas) pelnė III vietas. Mokytojas – Darius Jurgutis, koncertmeisterė – Romena Bernotienė.

Dalijimasis gerąja patirtimi

Kovo 5 dieną Telšių meno mokyklos dailės skyriaus mokytoja Vaida Šepikaitė kartu su mokiniais Alija Breitmozeryte, Luka Valauskaite, Viktorija Varpiotaite ir Dovydu Vileikiu lankėsi Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje. Mokytoja pristatė personalinę parodą, kurioje mažo formato darbuose – miniatiūrose – atsiskleidžia akvarelės technika lieti peizažai. Pedagogė pasidalino kūrybos įspūdžiais, gerąja patirtimi.  

Šioje išvykoje aplankėme Plungės kultūros centre veikiančią Evelinos Gongapševaitės parodą ,,Etno kosmosas“. Autorės kūriniuose užkoduota meilė savo kraštui, augalui, dainai, daiktui, papročiams ir visai gamtai. Subtili, graži ir originali paroda. Ši trumpa išvyka suartino ir sujungė ne tik mus, bet ir mokyklas.

Dailės mokytoja V. Šepikaitė

Sėkmė Žemaitijos krašto solfedžio konkurse

2024 m. kovo 1 d. Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje vyko V-asis Žemaitijos krašto solfedžio konkursas. Jame puikiai pasirodė mūsų mokyklos 6 klasės mokiniai Arijus Vaclovas Jonušas ir Eva Kulevičiutė. Arijus laimėjo II vietą.

Solfedžio mokytoja V. Grigutienė

Pamoka netradicinėje erdvėje

Nuostabus, pilnas giliausių emocijų vakaras Telšių Ješivoje su muzikine misterija „Peras Giuntas susitinka M. K. Čiurlionį“. Skambėjo nepakartojama E. Grygo ir M. K. Čiurlionio muzika, atliekama pianistų Sonatos ir Roko Zubovų bei aktoriaus Alekso Kazanavičiaus skaitomos ištraukos iš H. Ibseno dramos „Peras Giuntas“ ir fragmentai iš M. K. Čiurlionio laiškų ir dienoraščių.

Dėkojame Telšių moterų LIONS klubui už galimybę skatinti gabiausius Telšių meno mokyklos mokinius. Džiugu, kad šį kartą gabiausi mokyklos pianistai galėjo išgyventi šias nepaprastas menines emocijas.

Fortepijono mokytoja R. Kasparavičiutė

Praktinis metodinis seminaras Telšių meno mokykloje

2024-02-07 Telšių meno mokykloje vyko praktinis metodinis seminaras „Jaunųjų pianistų kūrybinių ir techninių įgūdžių lavinimas. Pianistų ruošimas konkursams“ bei atviros pianistės, mokytojos ekspertės Birutos Vaišienės meistriškumo pamokos. Seminare dalyvavo fortepijono metodinės grupės mokytojai ir jų paruošti mokiniai. Dėkojame lektorei už pasidalintas žinias, pedagoginę patirtį ir nepaprastai įdomias ir informatyvias meistriškumos pamokas.

Fortepijono mokytoja R. Kasparavičiutė

Lietuvos dainų šventės atranka

2024 metais įvyks šimtoji Lietuvos dainų šventė, kviesianti apmąstyti visą Lietuvos šimtmečio muzikinę kultūrą. Sausio 20 dieną Telšių meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras taip pat žengė į Šimtmečio Dainų šventės atranką. Orkestro pasirodymą stebėjo ir vertino garbinga komisija: Gerimantas Statinis, Remigijus Vilys, Kazys Daugėla ir Romas Jasevičius. Komisija negailėjo gerų žodžių orkestrui ir jo vadovui bei pakvietė atvykti ir dalyvauti Šimtmečio Dainų šventėje. Pučiamųjų instrumentų orkestrui teko didelė garbė atlikti kompozitoriaus Kazio Daugėlos kūrinį „Išėjo tėvelis į mišką“, kurio dirigavimą perėmė pats kūrinio autorius. Esame dėkingi pučiamųjų orkestro vadovui Dariui Jurgučiui, kuris savo aistra, įkvėpimu ir didžiule profesine patirtimi padėjo sukurti išskirtinį orkestro pasirodymą. Dėkojame visiems orkestro nariams už jų atkaklumą, darbštumą ir nuoširdumą!

Respublikinė dailės ir technologijų mokytojų konferencija

Sausio 19 dieną Kretingos S. Daukanto progimnazija sukvietė į respublikinę dailės ir technologijų mokytojų konferenciją ,,Kūrybinės pamokų interpretacijos“.

Filosofas L. Degėsys papasakojo apie technologinio žvilgsnio matymą, priversdamas mąstyti kitaip. „Tūkstantmečio mokyklos“ kultūrinio komponento koordinatorė Ž. Etevičiūtė atskleidė pažangos programas, o Vilniaus dailės akademijos docentas dizaineris J. Liugaila įkvėpė mokytojus žvelgti į kūrybiškumo koncepciją iš naujo.

Konferencijoje, kurioje dalyvavo respublikos dailės mokytojai, ne tik buvo pasidalinta kūrybinėmis idėjomis ir bendrosios dailės programos įgyvendinimo rekomendacijomis, bet ir stendiniuose pranešimuose išreikštais nuostabiais kūrybiniais sprendimais. Mokyklos dailės skyriaus mokytojos V. Žernienė ir V. Šepikaitė dalyvavo šioje konferencijoje, o mokytoja V. Šepikaitė ne tik pristatė projektą „Jaunimas Telšiams“, bet ir įkvėpė visus aplinkui kurti ir eksperimentuoti.

Ši konferencija buvo išskirtinė ne tik dėl svarbių temų ir pranešėjų, bet ir dėl to, kaip jie sujungė teoriją su praktika, įkvėpdami mokytojus užsidegimu kurti. Esame dėkingos už šią neįprastą ir kūrybingą dieną, kuri mus visus papildė naujomis idėjomis ir kūrybinėmis mintimis!

Dailės mokytoja V. Šepikaitė

„Dainų dainelės“ atranka

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ – tai renginys, kuriame mokinio kūrybiškumas ir mokytojų atsidavimas tampa gražia tarpusavio bendryste. Mokytojai „Dainų dainelės“ pasirengime ne tik demonstruoja savo profesionalumą, bet ir šiltu palaikymu prisideda prie kiekvieno dalyvio asmeninio augimo. Mūsų Telšių meno mokyklos atstovai – Joana Mačiukaitytė (mok. Daiva Živakauskienė), Audrė Stasiulytė, Gabija Tamašauskaitė ir ansamblis „Mergaičiukės“ (mok. Violeta Udelcovienė) – ne tik puikiai atstovavo mokyklai „Dainų dainelės“ rajoniniame, bet ir regiono etape. Mokykla džiaugiasi turėdama tiek talentingų vaikų.

Projektas „Jaunimas Telšiams“

Asociacija „Kibildukas“ bendradarbiaudama su Telšių meno mokyklos dailės skyriaus mokytoja Vaida Šepikaite įgyvendino projektą „Jaunimas Telšiams“, kuris buvo skirtas kurti  Kalėdinius atvirukus. Projekto iniciatorė yra Luka Asinavičiūtė. Šio projekto tikslas buvo ne tik sukurti Kalėdinius atvirukus, bet ir ugdyti jaunų žmonių kūrybinius gebėjimus, motyvaciją dalyvauti visuomeninėje veikloje bei skatinti savanorystę. Nuo spalio mėnesio jaunimas tyrinėjo skirtingas kūrybines technikas, kūrė eskizus ir rinko idėjas, siekdamas sukurti unikalius atvirukus. Labiausiai pavykę eskizai buvo perkelti ant popieriaus lapų ir tapo nuostabiais atvirukais.

Komisija, įžvelgdama Kalėdinių švenčių dvasią, atrinko keturis originaliausius atvirukus, kurie buvo sukurti Urtės Bielskytės, Gretos Zdramytės, Lukos Asinavičiūtės ir Sofijos Tijūnaitytės. Šie atvirukai buvo atspausdinti 500 vienetų kopijų tiražu spaustuvėje ir dovanojami įvairioms gyventojų grupėms: vienišiems seneliams, šeimoms, įstaigoms bei miesto eglutės įžiebimo šventėje.

Miesto gyventojai ir svečiai turėjo puikią progą pasidžiaugti kūrybiškumu ir šiluma, stebėdami visus eskizus, kuriuos galėjo pamatyti prekybos centro „Norfa“ patalpose bei Telšių rajono savivaldybės administracijos didžiojoje salėje.

Projekto pabaiga  neapsiribojo vien kūrybiškumu – jaunimas turėjo galimybę pasimokyti iš etnologės Dianos Bomblauskienės. Edukacijos metu buvo atskleisti senoviniai Kalėdų papročiai, pristatyti žaidimai ir pasakojama apie to meto dovanas. Išmokta, kad laikai gali keistis, bet gėrio ir bendruomenės dvasia išlieka amžina.

Nors šis projektas baigėsi, jau gimsta minčių dėl kitų kūrybiškų projektų įgyvendinimo.

Mokytoja Vaida Šepikaitė

Miela meno mokyklos bendruomene, rėmėjai ir geradariai!

Artėjant prasmingiausioms metų šventėms pasidžiaukime tuo, kas buvo gera, gražu ir jauku. Tegul niekas neužgožia vilties ir tikėjimo gerumu, bendrystės galia. Už paramą ir galimybę augti bei tobulėti esame dėkingi Bassumo Liūtų klubui Klosterbach-Delme (Lions Club Bassum Klosterbach-Delme), Telšių moterų Lions klubui ir Vytautui Barsteigai bei visiems prisidedantiems prie meno mokyklos augimo.

Nuoširdžiai Telšių meno mokyklos bendruomenė


Telšių meno mokykla
Adresas: Justino Staugaičio tak. 2,
LT-87131 Telšiai, Lietuva
Telefonas: +370 444 60220
El. paštas: info@telsiumenomokykla.lt

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Juridinio asmens kodas:
190590637
Duomenys apie instituciją kaupiami
Juridinių asmenų registre