Projektas „Jaunimas Telšiams“

Projektas „Jaunimas Telšiams“

Asociacija „Kibildukas“ bendradarbiaudama su Telšių meno mokyklos dailės skyriaus mokytoja Vaida Šepikaite įgyvendino projektą „Jaunimas Telšiams“, kuris buvo skirtas kurti  Kalėdinius atvirukus. Projekto iniciatorė yra Luka Asinavičiūtė. Šio projekto tikslas buvo ne tik sukurti Kalėdinius atvirukus, bet ir ugdyti jaunų žmonių kūrybinius gebėjimus, motyvaciją dalyvauti visuomeninėje veikloje bei skatinti savanorystę. Nuo spalio mėnesio jaunimas tyrinėjo skirtingas kūrybines technikas, kūrė eskizus ir rinko idėjas, siekdamas sukurti unikalius atvirukus. Labiausiai pavykę eskizai buvo perkelti ant popieriaus lapų ir tapo nuostabiais atvirukais.

Komisija, įžvelgdama Kalėdinių švenčių dvasią, atrinko keturis originaliausius atvirukus, kurie buvo sukurti Urtės Bielskytės, Gretos Zdramytės, Lukos Asinavičiūtės ir Sofijos Tijūnaitytės. Šie atvirukai buvo atspausdinti 500 vienetų kopijų tiražu spaustuvėje ir dovanojami įvairioms gyventojų grupėms: vienišiems seneliams, šeimoms, įstaigoms bei miesto eglutės įžiebimo šventėje.

Miesto gyventojai ir svečiai turėjo puikią progą pasidžiaugti kūrybiškumu ir šiluma, stebėdami visus eskizus, kuriuos galėjo pamatyti prekybos centro „Norfa“ patalpose bei Telšių rajono savivaldybės administracijos didžiojoje salėje.

Projekto pabaiga  neapsiribojo vien kūrybiškumu – jaunimas turėjo galimybę pasimokyti iš etnologės Dianos Bomblauskienės. Edukacijos metu buvo atskleisti senoviniai Kalėdų papročiai, pristatyti žaidimai ir pasakojama apie to meto dovanas. Išmokta, kad laikai gali keistis, bet gėrio ir bendruomenės dvasia išlieka amžina.

Nors šis projektas baigėsi, jau gimsta minčių dėl kitų kūrybiškų projektų įgyvendinimo.

Mokytoja Vaida Šepikaitė

Komentarai išjungti.