Muzikinių lyderių ugdymas Telšių meno mokykloje

Muzikinių lyderių ugdymas Telšių meno mokykloje

Telšių meno mokyklos pučiamųjų skyriaus mokytojas ekspertas Darius Jurgutis organizavo praktikumą-koncertą „Varinių pučiamųjų instrumentų – eufonijos ir tūbos – grojimo ansamblyje ypatumai“. Praktikumą vedė ir patirtimi dalijosi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docento Laimono Macevičiaus klasės studentai. Tarp šių talentingų jaunuolių buvo Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino štabo bataliono, Lietuvos kariuomenės orkestro vyresnysis bosų grupės muzikantas Lukas Varpučianskis, kuris savo muzikinę kelionę pradėjo Telšių meno mokyklos mokytojo Dariaus Jurgučio klasėje. Praktikumo-koncerto metu Lukas dalijosi patirtimi su mokiniais, jį papildė bendrakursiai Kasparas Nognius, Viktorija Siaurytė ir Vytautas Jaskevičius. Mokiniams, kurie nuolatos dalyvauja įvairiuose konkursuose, labai svarbu pasinaudoti mentorių patarimais, dalyvauti specializuotose dirbtuvėse ir meistriškumo pamokose. Tai padeda plėtoti jų muzikinį potencialą ir kūrybinius gebėjimus. Stebintiems profesionalius atlikėjus mokiniams reikšmingas tampa kiekvienas ant scenos atliekamas žingsnis ir veiksmas.

Vakare vyko koncertas, kuriame buvo galimybė Telšių miesto gyventojams pasiklausyti nuostabiai atliekamų eufonijos ir tūbų kūrinių. Šis koncertas – tai ne tik muzikinis vakaras, bet ir Luko padėkos momentas šeimai, draugams, artimiesiems ir bendradarbiavimo stiprinimas su Telšių meno mokykla bei buvusiais savo mokytojais. Telšių meno mokyklos direktorius Simonas Baliutavičius išreiškė mintį, jog lyderystė – tai ne tik talentų dalijimasis, bet ir gebėjimas bendradarbiauti, įkvėpti kitus siekti meistriškumo. Praktikumas-koncertas parodė, kad muzika yra ne tik melodijų garsai, bet ir stipri bendruomenės jungiamoji jėga, kuria galime įkvėpti vienas kitą siekti aukštumų.

Telšių meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Akvilė Bukinienė

Komentarai išjungti.